Binəqədidə keçirilən onlayn rəqs müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb

0
bineqedi-gencler-evi

Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi, Binəqədi rayon Gənclər və İdman İdarəsi və Binəqədi rayon 6 nömrəli Uşaq Gənclər inkişaf Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə
09-15 sentyabr 2021 tarixlərində 18 sentyabr – “Milli Musiqi günü” münasibətilə “Bura Vətəndir” onlayn rəqs keçirilmişdir. Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd “Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramından irəli gələn vəzifələrin yerinə yetirilməsi, rəqs sənətinin inkişaf etdirilməsi, gənc istedadların aşkara çıxarılması, onların ifaçılıq səviyyəsinin yüksəldilməsi və dəstəklənməsidir.

Bineqedi.info-ya verilən məlumata görə, mesabiqənin nəticəsinə əsasən;
Kiçik yaş qrupu üzrə:

1.Hüseynli İlayda -298 nömrəli tam orta məktəbin-2a sinif şagirdi 1-ci yer;
2.Abduləlili Fatimə -103 nömrəli tam orta məktəbin 4a sinif şagirdi – 2-ci yer;
3.Əbdülova Cahan- 6 nömrəli UGİM -3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Orta yaş qrupu üzrə;
1.Hüseynzadə Ədilə – 299 nömrəli məktəb-liseyin -8e sinif şagirdi 1-ci yer;
2.Bayramzadə Nuray -102 nömrəli tam orta məktəbin -6d sinif şagirdi 2-ci yer;
3.Hacızadə Zeynəb- 100 nömrəli tam orta məktəbin -8d sinif şagirdi 3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Böyük yaş qrupu üzrə:
1.Eyvazova Ayla – 6 nömrəli UGİM – 1-ci yer;
2.Həsənzadə Nəzrin – 301 nömrəli tam orta məktəbin -10b sinif şagirdi 2-ci yer;
3.İskəndərova Şəbnəm 244 nömrəli tam orta məktəbin -9a sinif şagirdsinif şagirdi 3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Müsabiqədə fərqlənən iştirakçılar:
1.Eminli Fatimə 297 nömrəli tam orta məktəbin 3c şagirdi – sinif şagirdi
2.Aslanov Nurlan 298 nömrəli tam orta məktəbin 4b sinif şagirdi
3.Qafarova Mələk 298 nömrəli tam orta məktəbin 4b sinif şagirdi
4.Əliyeva Gülnarə 298 nömrəli tam orta məktəbin 2ç sinif şagirdi
5.Kərimova Fidan 298 nömrəli tam orta məktəbin 4a sinif şagirdi
6.Əhmədli Rəsmiyyə 313 nömrəli tam orta məktəbin 5e sinif şagirdi
7.Həsənova Aysun 6 nömrəli UGİM
8.Abışova Zəhra 301 nömrəli tam orta məktəbin -7b sinif şagirdi
9.Orucov Nəcati 100 nömrəli tam orta məktəbin -8d sinif şagirdi
10.Oruczadə Nuray 100 nömrəli tam orta məktəbin -5a sinif şagirdi
11.Dünyamalıyeva Leyla 301 nömrəli tam orta məktəbin -6a sinif şagirdi
12.Dadaşov Seyidağa 103 nömrəli tam orta məktəbin -6b sinif şagirdi
13.Sadıqova Aydan 103 nömrəli tam orta məktəbin -6b sinif şagirdi
14.İsmayılzadə Nüşabə 297 nömrəli tam orta məktəbin -3a sinif şagirdi

Müsabiqədə yer tutan və fərqlənən iştirakçılar Binəqədi rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən müvafiq dərəcəli “Diplom” və “Fərqlənmə Diplomu” ilə mükafatlandırılacaqlar.

Bineqedi.info

BIR CAVAB BURAXIN

şərhinizi daxil edin!
Buraya adınızı daxil edin