Binəqədidə “Mənim yay tətilim” mövzusunda onlayn inşa yazı müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb

0
bineqedi-gencler-evi

Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti, Binəqədi rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə 20-27 avqust 2021-ci il tarixlərində Binəqədi rayon orta ümumtəhsil məktəblərinin şagirdləri arasında “Mənim yay tətilim” mövzusunda onlayn inşa-yazı müsabiqəsi keçirilmişdir. Bineqedi.info-ya verilən məlumata görə, müsabiqənin keçirilməsində məqsəd Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramından irəli gələn vəzifələrin yerinə yetirilməsi, məktəblilərin yay tətili günlərində asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, istedadlı şagirdlərin inşa yazı sahəsində öz yaradıcılıqlarını nümayiş etdirmələri üçün şəraitin yaradılmasıdır.

– Müsabiqənin nəticəsinə əsasən;
Kiçik yaş qrupu üzrə:

Bayramzadə Asmin -297 nömrəli tam orta məktəbin 2b sinif şagirdi 1-ci yer;
Məmmədova Əsnad -103 nömrəli tam orta məktəbin 3d sinif şagirdi – 2-ci yer;
Kərimli Ləman – 301 nömrəli tam orta məktəbin 5a sinif şagirdi -3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Orta yaş qrupu üzrə;
Həsənova Elnarə – 30 nömrəli tam orta məktəbin 7a sinif şagirdi 1-ci yer;
Mamedova Nərmin – 100 nömrəli tam orta məktəbin 6a sinif şagirdi 2-ci yer;
Cəfərova Aişə -179 nömrəli tam orta məktəbin 8a sinif şagirdi 3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Böyük yaş qrupu üzrə:

Paşayeva Xəyalə -284 nömrəli tam orta məktəbin 9ə sinif şagirdi 1-ci yer;

Əzizova Mədinə – 298 nömrəli tam orta məktəbin 9ç sinif şagirdi 2-ci yer;

Məmmədli Xədicə – 313 nömrəli tam orta məktəbin 9a sinif şagirdi 3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Müsabiqədə fərqlənən iştirakçılar:
Dadaşova Aysu – 135 nömrəli tam orta məktəbin 5b sinif şagirdi
Mahmudova Xədicə – 301 nömrəli məktəbin 3b sinif şagirdi
Qurbanov Rəsul – 301 nömrəli tam orta məktəbin 2b sinif şagirdi
Rüstəmov İbrahim – 205 nömrəli tam orta məktəbin 3ç sinif şagirdi
Əhmədova Hökumə – 135 nömrəli tam orta məktəbin 4a sinif şagirdi
Sultanova Vəfa – 103 nömrəli tam orta məktəbin 4e sinif şagirdi
Əmirova Günel – 314 nömrəli tam orta məktəbin 7d sinif şagirdi
Əbdurrəhimova Nurcu – 244 nömrəli tam orta məktəbin 8a sinif şagirdi
Quliyeva Əminə – 30 nömrəli tam orta məktəbin 7a sinif şagirdi
Məmmədli Ruqəyya – 299 nömrəli məktəb-liseyin 7-ci sinif şagirdi
Rəhimova Fidan – 314 nömrəli tam orta məktəbin 8f sinif şagirdi
Hacızadə Zeynəb – 100 nömrəli tam orta məktəbin 8d sinif şagirdi
Ələkbərova Ləman – 314 nömrəli tam orta məktəbin 8f sinif şagirdi
Hüseynli Banu -135 nömrəli tam orta məktəbin 6b sinif şagirdi
Kərimzadə Hökumə – 298 nömrəli tam orta məktəbin 9ç sinif şagirdi
İbadova Zərifə – 313 nömrəli tam orta məktəbin 9f sinif şagirdi
Hüseynzadə Məryəm – 301 nömrəli tam orta məktəbin 9c sinif şagirdi
Şahbazlı Nərmin – 99 nömrəli tam orta məktəbin 11-ci sinif şagirdi
Nəsibova Xanım – 300 nömrəli tam orta məktəbin 10s sinif şagirdi
Müsabiqədə qalib olan və fərqlənən hər bir iştirakçını təbrik edir, onlara uğurlar və müvəffəqiyyətlər arzulayırıq.

Qeyd: Müsabiqədə qalib olan və fərqlənən iştirakçılar Binəqədi rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən müvafiq dərəcəli “Diplom” və “Fərqlənmə Diplomu” ilə mükafatlandırılacaqlar.

Bineqedi.info