Binəqədidə keçirilən “Bacarıqlı əllər” müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb – SİYAHI

0

Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti, Binəqədi rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə 04-13 avqust 2021-ci il tarixlərində 12 avqust – “Beynəlxalq Gənclər Günü” münasibətilə Binəqədi rayon orta ümumtəhsil məktəblərinin şagirdləri arasında onlayn “Bacarıqlı əllər” müsabiqəsi keçirilmişdir.
Bineqedi.info-ya verilən məlumata görə, müsabiqənin keçirilməsində məqsəd Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramından irəli gələn vəzifələrin yerinə yetirilməsi, məktəblilərin yay tətili günlərində asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, bacarıqlı yeniyetmə və gənclərin öz yaradıcılıqlarını nümayiş etdirmələri üçün şəraitin yaradılmasıdır.

Müsabiqənin nəticəsinə əsasən;
Kiçik yaş qrupu üzrə:

1.Vəlizadə Fəridə -205 nömrəli tam orta məktəbin-3 ç sinif şagirdi 1-ci yer;
2.Qasımova Hənifə- 6 N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi – 2-ci yer;
3.Məmmədli Ömər – 298 nömrəli tam orta məktəbin- 5a sinif şagirdi – 3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Orta yaş qrupu üzrə;
1.Sadıqov Yaşar 314 nömrəli tam orta məktəbin -7d sinif şagirdi 1-ci yer;
2.Bəbirli Xədicə – 6 N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi – 2-ci yer;
3.Bağırova Şərqiyyə- 6N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi -3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Böyük yaş qrupu üzrə:
1.Xotoyenko Olqa 6 N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi -1-ci yer;
2.Hüseynova Gülüstan 301 nömrəli tam orta məktəbin-8-ci sinif şagirdi- 2-ci yer;
3.Əbdürrəhimova Nurcu 244 nömrəli tam orta məktəbin -8a sinif şagirdi – 3-cü yerə layiq görülmüşlər.

Müsabiqədə fərqlənən iştirakçılar:
1.Həsənli Ayan 300 nömrəli tam orta məktəbin 1b sinif şagirdi
2. Məstəliyeva Nərgiz 299 nömrəli məktəb-liseyin -5b sinif şagirdi
3.Alızadə Turanə 301 nömrəli tam orta məktəbin 5-ci sinif şagirdi
4.Məmmədova Fatma 298 nömrəli tam orta məktəbin 3b sinif şagirdi
5.Sadıqova Nigar 314 nömrəli tam orta məktəbin 3-cü sinif şagirdi
6.Sadıqova Zeynəb 314 nömrəli tam orta məktəbin 3-cü sinif şagirdi
7.Əliyev Ağacan 103 nömrəli tam orta məktəbin 6b şagirdi
8.Hacıyeva Aysel 298 nömrəli tam orta məktəbin -6b sinif şagirdi
9.Əhmədli Zöhrə 6N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi
10.Mustafayeva Selcan 244 nömrəli tam orta məktəbin -7a sinif şagirdi
11.Əhmədova Sona 298 nömrəli tam orta məktəbin -6ç sinif şagirdi
12.İskəndərova Şəbnəm 244 nömrəli tam orta məktəbin -9a sinif şagirdi
13.Bağirova Safurə 135 nömrəli tam orta məktəbin -10a sinif şagirdi
14.Babayeva Şəlimə- 6N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi
15.Hüseynəliyev Fərid- 244 nömrəli tam orta məktəbin -9b sinif şagirdi
16.Ağayev Röyal 301 nömrəli tam orta məktəbin -8a sinif şagirdi
17.Həsənova Aysu -6N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi
18.Mehdiyeva Məryəm 135 nömrəli tam orta məktəbin -10a sinif şagirdi
19.Əliyeva Fatimə- 314 nömrəli tam orta məktəbin -10-cu sinif şagirdi
20.Quliyeva Nuray -301 nömrəli tam orta məktəbin -8-ci sinif şagirdi
21.Məmmədli Çimnaz-6N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi
22.Quliyeva Aliyə-6N-li Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Müsabiqədə yer tutan və fərqlənən iştirakçılar Binəqədi rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən müvafiq dərəcəli “Diplom” və “Fərqlənmə Diplomu” ilə mükafatlandırılacaqlar.

BIR CAVAB BURAXIN

şərhinizi daxil edin!
Buraya adınızı daxil edin