Binəqədidə narkotikə belə “yox” dedilər – FOTOLAR

0
narkotike-yox-bineqedi
Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti, Binəqədi rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə 5-9 aprel 2021-ci il tarixlərində “Azərbaycan gəncləri narkotiklərə “yox” deyir!” mövzusunda onlayn rəsm müsabiqəsi keçirilib.
Bineqedi.info saytına verilən məlumata görə, müsabiqənin keçirilməsində məqsəd Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 22 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə və narkomanlığa qarşı mübarizəyə dair Dövlət Proqramının (2019-2024-cü illər) icrasını təmin etmək, narkomanlığın fəsadları haqqında yeniyetmə və gənclərdə düzgün təsəvvürlərin formalaşdırılması və “COVİD-19” pandemiyası dövründə istedadlı yeniyetmə və gənclərin rəsm sahəsində öz yaradıcılıqlarını nümayiş etdirmək üçün şəraitin yaradılması və asudə vaxtın səmərəliliyinin təşkil olunmasıdır.
– Müsabiqənin nəticəsinə əsasən;
Kiçik yaş qrupu üzrə:
1.Hüseynli Aylin -297 nömrəli tam orta məktəbin-1-ci sinif şagirdi – 1-ci yer;
2.Kərimli Kərim -301 nömrəli tam orta məktəbin 3ç sinif şagirdi – 2-ci yer;
3.Tağızadə Məhin-157 nömrəli tam orta məktəbin 4d sinif şagirdi -3-cü yerə layiq görülmüşlər.
Orta yaş qrupu üzrə;
1.Qafarova Fatimə – 297 nömrəli tam orta məktəbin -8r sinif şagirdi – 1-ci yer;
2.Ağayeva Fatimə – 297 nömrəli tam orta məktəbin -8ç sinif şagirdi – 2-ci yer;
3.Həsənli Səma – 297 nömrəli tam orta məktəbin -7c sinif şagirdi 3-cü yerə layiq görülmüşlər.
Böyük yaş qrupu üzrə:
1.Bağırova Safura- 135 nömrəli tam orta məktəbin -9a sinif şagirdi – 1-ci yer;
2.Baloğlanova Vəfa – 182 nömrəli tam orta məktəbin -10b sinif şagirdi – 2-ci yer;
3.Babayeva Nərmin – 276 nömrəli tam orta məktəbin -9a sinif şagirdi 3-cü yerə layiq görülmüşlər.
Müsabiqədə fərqlənən iştirakçılar:
1.Ağazadə Pasa – 301 nömrəli tam orta məktəbin -2a sinif şagirdi
2.Cəfərova Duyğu – 297 nömrəli tam orta məktəbin -5a sinif şagirdi
3.Əhmədzadə Amil – 244 nömrəli tam orta məktəbin -2L sinif şagirdi
4.Nəsibov Elmar – 301 nömrəli tam orta məktəbin -3b sinif şagirdi
5.Sultanova Vəfa – 103 nömrəli tam orta məktəbin -4e sinif şagirdi
6.Yusifli Ömər – 83 nömrəli məktəb-liseyin -7f sinif şagirdi
7.Abdullayeva Səma- 182 nömrəli tam orta məktəbin- 8a sinif şagirdi
8.Hüseynzadə Məryəm – 301 nömrəli tam orta məktəbin- 8c sinif şagirdi
9.Tağıyeva Çinarə – 297 nömrəli tam orta məktəbin -7a sinif şagirdi
10.Abdullayeva Aysel- 297 nömrəli tam orta məktəbin -6r sinif şagirdi
11.Abbasova Aysel – 182 nömrəli tam orta məktəbin -9k sinif şagirdi
12.Namazlı Zeynəb – 297 nömrəli tam orta məktəbin -10ç sinif şagirdi
13.Sadıqova Samirə – 205 nömrəli tam orta məktəbin -9a sinif şagirdi
14.Salehova Atlaz – 179 nömrəli tam orta məktəbin -9ə sinif şagirdi
15.Səfərli Zəhra – 276 nömrəli tam orta məktəbin -9a sinif şagirdi
Müsabiqədə yer tutan və fərqlənən iştirakçılar Binəqədi rayon Gənclər və İdman İdarəsi tərəfindən müvafiq dərəcəli “Diplom” və “Fərqlənmə” ilə mükafatlandırılacaqlar.
Bineqedi.info
Bir mətn şəkili ola bilər
Biz çizim olabilir
Bir illüstrasyon olabilir
Sanat olabilir
Bir mətn çizimi olabilir
Bir harita və mətn şəkili ola bilər

BIR CAVAB BURAXIN

şərhinizi daxil edin!
Buraya adınızı daxil edin